Новости

05-08-2019

По 15 години, култните SOULFLY настапуваат во Скопје!

Таксират Фестивал во рамки на оф-програмата за своето годинашно 21-во издание, го најавува концертот на култните SOULFLY (Соулфлај) кој ќе се одржи на 5-ти август во МКЦ! Славната бразилско-американска метал четворка предводена од неуништивиот Max… View Article

06-06-2019

André Rieu за прв пат гостува во Македонија!

На 6-ти јуни 2019-та, во Арена „Борис Трајковски“ во Скопје   Светската ѕвезда Андре Риу (André Rieu) е несомнено еден од најпопуларните интернационални музичари на нашето време. Насекаде прославен како современиот „крал на… View Article

14-12-2018

Taksirat Academy

Пријавете се на Taksirat Academy, до крај на Декември!Напишете го вашето име, презиме и возраст.Не треба никакво мотивационо писмо ниту решение на равенка.Испратете ги вашите податоци на info@password.mk и почекајте… View Article